Usuń wirusy i bakterie z powietrza i jedzenia

Ozonator powietrza marki Cronos pomoże Ci pozbyć się wirusów, bakterii czy nieprzyjemnych zapachów takich jak: dym papierosowy i stęchlizna. To pełna sterylizacja na wyciągnięcie ręki!

Ozonowanie mieszkania

W mieszkaniu zbiera się wiele bakterii i wirusów, a także innych zanieczyszczeń, których trudno się pozbyć. Ozon wydobywający się z ozonatora powietrza dociera jednak do najtrudniej dostępnych miejsc, dzięki czemu każdy zakątek pomieszczenia staje się sterylnie czysty.  

Ozonowanie żywności

Jedną z częstych przyczyn powstawania różnych stanów chorobotwórczych w organizmie człowieka są używane w przemyśle środki ochrony roślin czy mięsa. Ozonowanie żywności sprawia, że zanieczyszczenia osadzające się na skórze i wewnątrz owoców, warzyw czy mięsa są neutralizowane.  

Powietrze wolne od bakterii i zarazków

Wirusy i bakterie szczególnie jesienią i zimą są niebezpieczne dla zdrowia ludzi, najczęściej zagrażając dzieciom i osobom starszym. Wykorzystanie ozonatora powietrza może jednak znacznie podnieść jakość życia. Dzięki temu urządzeniu w domu nie tylko będzie idealnie czysto, ale także poprawi się jakość powietrza. To niezwykle ważne, szczególnie jeśli w mieszkaniu przebywają osoby cierpiące na choroby przewlekłe obniżające odporność, na przykład nowotwory. 

Żywność, do której masz zaufanie

Coraz więcej osób przykłada dużą uwagę do sposobu odżywiania, który ma realny wpływ na zdrowie. Czasem jednak nie wystarczy zakup warzyw, owoców czy mięsa z ekologicznych upraw, aby zupełnie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Wystarczy jednak przeprowadzić szybki proces ozonowania żywności, dzięki któremu z jej powierzchni znikną pestycydy, fosforany, antybiotyki czy zarodniki grzybów. Po takim zabiegu określenie “jedzenie bez chemii” stanie się prawdą!

Gdzie można wykorzystać

ozonator powietrza?

Ozonowanie powietrza to coraz popularniejsza czynność, którą może wykonać profesjonalna firma, jednak można również proces przeprowadzić samodzielnie. Gdzie w szczególności warto zastosować ozon jako czynnik sterylizujący? Z pewnością ozonator przyda się w każdym domu, a także zakładzie pracy, gdzie w biurach codziennie przewijają się setki osób. Ozon wykazujący znaczne właściwości antyseptyczne znakomicie poradzi sobie również ze sterylizacją wnętrza samochodów czy żywności.

Warto jednak wspomnieć o tym, że ozon przy zwiększonych dawkach jest trujący. Z tego też względu przed ozonowaniem mieszkania, biura czy samochodu należy usunąć z tego miejsca wszelkie organizmy żywe (ludzie, zwierzęta, rośliny), a także zabezpieczyć pomieszczenie przed przedostaniem się ozonu do innych pokojów.

Ozonowanie mieszkania

 Usuwa z przestrzeni wirusy, bakterie, grzyby, roztocza, a także nieprzyjemne zapachy, m.in. dymu papierosowego, stęchlizny, spalenizny, farb, lakierów i klejów.

Ozonowanie żywności

Usuwa z żywności fosforany, azotany, azotany, hormony, antybiotyki, konserwanty, zarodniki grzybów, bakterie i wirusy. 

Ozonowanie samochodu i klimatyzacji

Podobnie jak w przypadku ozonowania mieszkania, ozon usuwa grzyby, pleśń, zarodniki grzybów, a także nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia metaliczne. 

Ozon w medycynie

Ozonowanie zewnętrznych partii skóry pomaga walczyć z chorobami skórnymi, np. grzybicą, pleśnią, infekcjami bakteryjnymi, a także z grzybiczymi chorobami śluzówki.

Ozonowanie a koronawirus

co mówią badania?

Informacje na temat wpływu ozonowania na koronawirusa można znaleźć w opracowaniu Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego:

Wykazano ponadto, że ozon niszczy także wirusa SARS-CoV odkrytego w 2003 r. Informacja ta jest o tyle ważna, że genom wirusa SARS-CoV-2 z 2019 r. cechuje się dużym podobieństwem (w około 85 proc.) do tego z 2003 r. Istnieje zatem wysokie prawdopodobieństwo, że ozon będzie w stanie niszczyć otoczkę lipidową tego wirusa, przyczyniając się do jego unieszkodliwienia. Dla pełnego potwierdzenia tej tezy należałoby przeprowadzić wiarygodne badania ekspozycji na ozon nowego wirusa SARS-CoV-2.

Dodatkowo głos w tej sprawie zabrała również Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która odniosła się do stężenia ozonu, które ma znaczący wpływ na to, czy ozonowanie podziała:

Wykazano doświadczalnie, że udział procentowy wirusów zachowujących żywotność po ozonowaniu w komorze powietrznej zmniejszał się ekspotencjalnie w miarę wzrostu stężenia ozonu w powietrzu. Inaktywacja 90% cząstek wirusa następowała przy iloczynie stężenia i czasu kontaktu wynoszącym 0.34–1.98 min-mg/m3, a 99% – odpowiednio przy 0.80–4.19 min- mg/m3. (…) Zastosowanie odpowiedniej dawki ozonu, pozwalającej na uzyskanie wystarczająco dużego stężenia w powietrzu jest zależne od możliwości technicznych generatora ozonu, które wymagają indywidualnego rozpatrzenia.

Profesjonalny ozonator powietrza FL-10H Cronos pozwala na szybkie pozbycie się wirusów, bakterii, a także nieprzyjemnych zapachów z dużych pomieszczeń i wnętrza samochodów. Ozon skutecznie rozkłada lotne związki organiczne i niweluje negatywny wpływ drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu. Wysoka wydajność 20 000 mg/h pozwala na szybką i ekonomiczną sterylizację powierzchni. Ozonator powietrza marki Cronos idealnie nadaje się nie tylko do domów prywatnych, ale także przestrzeni publicznych, między innymi szkół, szpitali, przychodni, biur czy sklepów. 

Doskonała jakość powietrza dzięki wydajnemu wentylatorowi.

Wybierz ozonator dla siebie

Ozonator Cronos PX-902

 • wydajność 500 mg/h
 • wbudowany timer
 • ozonowanie wody i żywności

Ozonator Cronos GL-3189

 • wydajność 700 mg/h
 • wbudowany timer
 • ozonowanie powietrza i wody

Ozonator Cronos HYS-1668

 • wydajność 500 mg/h
 • wbudowany timer
 • funkcja sterylizacji i dezodoryzacji

Ozonator Cronos HE-152

 • wydajność 8 000 mg/h
 • wbudowany timer
 • ozonowanie dużych przestrzeni

Ozonator Cronos SOG-ISS-8G

 • wydajność 8 000 mg/h
 • wbudowany timer
 • ozonowanie dużych przestrzeni

Ozonator Cronos SOG-ISS-10G

 • wydajność 10 000 mg/h
 • wbudowany timer
 • ozonowanie dużych przestrzeni
 • wydajność 16 000 mg/h
 • wbudowany timer
 • ozonowanie dużych przestrzeni
 • wydajność 20 000 mg/h
 • wbudowany timer
 • ozonowanie dużych przestrzeni

Nie jesteś pewny który ozonator wybrać?

Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów