Przyjemne ciepło
z folią grzewczą na podczerwień

Niewidzialna energia wydobywająca się spod podłogi, ścian czy sufitu sprawia, że jesienne i zimowe wieczory otulają ciepłem. Folia grzewcza na podczerwień marki Cronos to spojrzenie w przyszłość i ekologiczny sposób na ogrzanie domu.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to w ostatnim czasie jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, dzięki któremu w domu lub mieszkaniu robi się znacznie przytulniej. Choć istnieje kilka rodzajów tego typu ogrzewania, to właśnie elektryczne stawiane jest na jednym z pierwszych miejsc ze względu na swoje zalety, w szczególności wykorzystywanie promieniowania podczerwonego.

Folia grzewcza na podczerwień kładziona pod różnego rodzaju pokryciem podłogowym oddaje ciepło skutecznie, ekonomicznie i ekologicznie.  

Ogrzewanie sufitowe

Ciepło płynące z góry to kolejny sposób na ogrzanie domu. Ogrzewanie sufitowe wykonane za pomocą folii grzewczej na podczerwień to innowacyjne i niezwykle estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu można pozbyć się problemów związanych z powstającymi zaciekami czy wewnętrznym zagrzybieniem sufitu.

Ukryta folia grzewcza staje się niewidzialnym promiennikiem podczerwieni o wysokiej emisji cieplnej związanej z dużą powierzchnią grzewczą. 

Ogrzewanie ścienne

Osoby, które chcą uniknąć widocznych na ścianach grzejników, z pewnością powinny zainteresować się ogrzewaniem ściennym. Folia grzewcza na podczerwień marki Cronos idealnie nadaje się do stworzenia tego typu systemu grzewczego. Jego główne zalety to ograniczenie kosztów eksploatacji, równomierny rozkład temperatury i możliwość zarządzania za pomocą termostatów.

Warto zauważyć, że ogrzewanie ścienne na podczerwień, podobnie jak podłogowe czy sufitowe, to znakomite rozwiązanie dla alergików i astmatyków. 

Ogrzewanie folią grzewczą i jego główne zalety

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

Folia grzewcza na podczerwień to rodzaj promiennika o niskim poziomie awaryjności, co przekłada się na niewielkie koszty eksploatacji. Okres gwarancji na folie grzewcze Cronos to aż 10 lat.

dbalosc-o-zdrowie

DBAŁOŚĆ O ZDROWIE

Ogrzewanie na podczerwień pomaga dbać o zdrowie, ponieważ nie powoduje przesuszenia powietrza, a także nie prowadzi do jego konwekcji. Dzięki temu staje się ono znacznie bardziej zdatne do oddychania w szczególności dla alergików i astmatyków.

pelna-kontrola

PEŁNA KONTROLA NAD FOLIĄ GRZEWCZĄ

Zarządzanie ogrzewaniem podłogowym, sufitowym czy ściennym odbywa się za pomocą termostatu, dzięki czemu można dokładnie dostosować wysokość temperatury do potrzeb domowników i warunków atmosferycznych.

ekonomiczne-wykorzystanie-energii

EKONOMICZNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Ogrzewanie na podczerwień w formie ogrzewania podłogowego, sufitowego i ściennego działa na zasadzie ogrzewania organizmów żywych i przedmiotów bez przekazywania energii na ogrzanie powietrza. Dzięki temu staje się niezwykle ekonomiczną metodą grzewczą.

dbalosc-o-srodowisko

DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO

Folia grzewcza na podczerwień to nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne rozwiązanie. Wybór tego typu systemu grzewczego sprawia, że do powietrza nie przedostają się żadne zanieczyszczenia.

Działanie folii grzewczej na podczerwień Cronos

Wykorzystanie promieniowania podczerwonego w folii grzewczej grafenowej czy zwykłej to ekonomiczne, ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu ciepło przekazywane jest jedynie organizmom żywym i przedmiotom bez doprowadzania do konwekcji i podniesienia temperatury powietrza. 

Wytwarzany na powierzchni folii grzewczej opór elektryczny przekazywany jest w postaci długich fal IR-C odczuwanych w postaci przyjemnego i zdrowego ciepła. 

FOLIA GRZEWCZA NA PODCZERWIEŃ

Z PUNKTAMI WĘGLOWYMI

Folia grzewcza na podczerwień z punktami węglowymi została wykonana z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu charakteryzuje się skutecznym przewodzeniem ciepła i elektryczności. Elastyczna budowa cienkiego promiennika pozwala na zastosowanie go nie tylko w ogrzewaniu podłogowym, ale także ściennym i sufitowym.

Folia grzewcza na podczerwień i jej główne zalety

 • Skuteczne przewodzenie ciepła i elektryczności
 • Optymalne dostosowanie wielkości pasów folii
 • Pełna kontrola działania dzięki termostatowi
 • Brak skomplikowanego okablowania
 • Szybki montaż bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu
 • Niskie straty energii
 • 10-letni okres gwarancji
 

FOLIA GRZEWCZA NA PODCZERWIEŃ

GRAFENOWA

Grafen uznawany jest za jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych przewodników ciepła. Zastosowanie tego materiału w nowoczesnej folii grzewczej na podczerwień marki Cronos znacznie wzmocniło emisję cieplną i podwyższyło współczynnik konwersji, dzięki czemu można mówić o znacznych korzyściach ekonomicznych.  

Folia grzewcza na podczerwień grafenowa i jej główne zalety

 • Znaczna poprawa emisji cieplnej i współczynnika konwersji
 • Zastosowanie grafenu jako najlepszego przewodnika ciepła
 • Optymalne dostosowanie wielkości pasów folii
 • Pełna kontrola działania dzięki termostatowi
 • Szybki montaż bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu
 • Brak skomplikowanego okablowania
 • 10-letni okres gwarancji

Wybierz folię grzewczą na podczerwień dobraną do Twoich potrzeb

FOLIA GRZEWCZA NA PODCZERWIEŃ Z PUNKTAMI WĘGLOWYMI + AKCESORIA

GRAFENOWA FOLIA GRZEWCZA NA PODCZERWIEŃ + AKCESORIA

Nie jesteś pewny którą folię na podczerwień wybrać?

Skorzystaj z pomocy naszych konsultantów